Vi vet bäst hur Litiums applikationer ska driftas. Därför kan vi erbjuda en snabb och säker driftsmiljö optimerad just för produktsviten Litium Studio.
Väljer du Litium Drift vänder du dig till samma support-avdelning oavsett om du har frågor om webb-applikationen eller driften. Enklare än så kan det knappast bli. Våra servrar står i säkra serverhallar och övervakas 24 timmar om dygnet, 7 dagar i veckan, 365 dagar om året. Vi kontrollerar temperatur, luftfuktighet, lufttryck och har god säkerhet mot eventuella intrång.
Utöver övervakningen av hårdvara kontrolleras också att databas, webbserver och uppkoppling fungerar som de ska. Står något inte rätt till vet vi det direkt.
Driftpaket
Vi erbjuder tre olika driftpaket, Standard, Business och Professional. Samtliga komponenter (SQL Server, IIS osv.) och tjänster som krävs för att Litium Studio ska fungera ingår i paketen. Det som skiljer dem åt är bandbredd och lagringsutrymme.
Standard
|
Business
|
• 10 GB överförd data per månad
• 300 MB lagringsutrymme
• Uppläggningsavgift: 1 200 kr
• Pris per månad: 495 kr |
• 15 GB överförd data per månad
• 1 GB lagringsutrymme
• Uppläggningsavgift: 1 200 kr
• Pris per månad: 995 kr |
| |
|
Professional
|
|
• 20 GB överförd data per månad
• 3 GB lagringsutrymme
• Uppläggningsavgift: 1 200 kr
• Pris per månad: 1 995 kr |
|
Alla priser exklusive moms.
Extra diskutrymme debiteras enligt: 100MB/50kr/månad.
Utöver det ingår också:
|
Tilläggstjänster:
|
• Brandvägg
• Delad DNS-tjänst
• Daglig backup
• Övervakning
• Strömbackup (UPS)
• FTP-konto |
• Avancerad statistik
• Uppläggningsavgift: 1 200 kr
• Pris per månad: 250 kr
|
E-posthantering och domänregistrering
Våra partners hjälper gärna till. Kontakta oss så berättar vi mer.